Jak zabezpieczać majątek przed inflacją?

jak-img-503.jpg

Rosnąca inflacja jest problemem, z którym kieruje się cały świat. Problem ten dotyka każdą osobę, która jest jakiekolwiek oszczędności czy nawet robi zakupy w sklepie.

Spadająca siła nabywcza pieniądza zniechęca do oszczędzania i promuje konsumpcjonizm. Co, jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze na samochód lub mieszkanie? Zazwyczaj są to kwoty, które wynoszą kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset tysięcy złotych. Czy w takich warunkach da się zabezpieczyć kapitał przed inflacją? Okazuje się, że istnieje przynajmniej kilka sposobów na utrzymanie majątku.

Ciekawy temat: https://wle.pisz.pl/houseofthinkers

Pierwszym z nich jest inwestycja w metale szlachetne, które uznawane są za bardzo stabilne aktywo. Innym, dużo bardziej ryzykownym sposobem, że być inwestycja w kryptowaluty. W ostatnim wypadku należy jednak dokładnie przeanalizować rynek, dlatego sposób ten nie jest polecany dla początkujących. W przypadku posiadania wielkiej liczbie wolnego kapitału rozsądnym rozwiązaniem może być zakup nieruchomości. Takie podejście może nawet zapewniać pasywny dochód, jeśli swoją nieruchomość wynajmiemy.

Dodaj komentarz